<<<
AKTUALNOŚCI
>>>
ROK SZKOLONY 2023/2024 21.06.24
Zakończenie roku Szkolnego 2023/2024
Niech Żyją Wakacje !
21 czerwca nadszedł długo wyczekiwany przez nas wszystkich dzień, w którym zakończyliśmy zajęcia edukacyjne w roku szkolnym 2023/ 2024.
Uroczystość rozpoczęły występy artystyczne wszystkich klas począwszy od namłodszych. Było dużo smiechu i radości. Pani Dyrektor podsumowała bieżący rok szkolny, który był wyjątkowo "obfity" w rozmaite wydarzenia, następnie wręczyła nagrody, dyplomy i świadectwa z wyróżnieniem najlepszym uczniom naszej szkoły.
Szczególnie pogratulowano uczniom, którzy uzyskali najwyższe średnie w szkole i otrzymali stypendium naukowe Wójta Gminy Chełmiec. Są to uczennice klasy czwartej: Cięciwa Julia, Gozdecka Aleksandra, Zielińska Julia oraz uczniowie klasy siódmej: Jawor Wiktoria, Kudlik Dariusz i Plago Olaf.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom sukcesów w nauce. Jesteśmy wdzięczni Pani Dyrektor i Gronu Pedagogicznemu za trud włożony w nauczanie i wychowanie dzieci i młodzieży.
Dziękujemy Pracownikom szkoły za nieocenione wsparcie oraz Rodzicom za obecność i aktywną pracę na rzecz szkoły.
Życzymy wszystkim radosnych i bezpiecznych wakacji.
03.06.24
Dnia 3 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. Na uczniów czekało wiele atrakcji.
Dzień zaczęliśmy od spotkania z podróżnikiem, który ciekawie opowiadał o Namibii i RPA.
Kolejną atrakcją był pokaz chemiczny w wykonaniu uczniów klasy VII pod czujnym okiem nauczycielki chemii pani Beaty Łukasiewicz- Czul.
Rada rodziców przy wsparciu finansowym z funduszu sołeckiego zorganizowała jak zwykle pyszny poczęstunek.
Resztę dnia spędziliśmy na grach i zabawach.
28.05.24
Dnia 28 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Uczniowie klas 0-III przygotowali dla swoich kochanych Mam montaż słowno-muzyczny.
Nie zabrakło również pokazów tanecznych. Dzieci w wyjątkowy sposób wyrażały swoją wdzięczność, szacunek, a nade wszystko okazywały swoją miłość swoim kochanym mamom.
Po części oficjalnej mamy zostały obdarowane własnoręcznie wykonanymi upominkami.
Atmosfera uroczystości była wspaniała. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami tej wyjątkowej akademii.
Poprzez wiersz, piosenkę, taniec wyraziły kochanym mamom, swoje uczucia oraz podziękowały za trud włożony w ich wychowanie.
17.05.24
- Ogólnopolski konkurs języka angielskiego „Leon” – sesja jesienna Laureaci: Magdalena Brzeska kl. II Stanisław Wrona kl.II Lena Tokarczyk kl.III Michał Dudzic kl.III Aleksandra Gozdecka kl. IV
- Gminny Konkurs Wielkanocny w Marcinkowicach Wyróżnienie: Anna Brzeska kl. VI
- Turniej BRD- Turniej Bezpieczeństwo Ruchu Drogowego - III miejsce indywidualnie- Dariusz Kudlik
- V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbruck” Wyróżnienie: Wiktoria Jawor kl. VII - Gminny Konkurs Recytatorski w Januszowej II miejsce - Wiktoria Jawor kl. VII
- Gminny Konkurs Ortograficzny II miejsce – Katarzyna Zając kl.I
30.04.24
Tegoroczną akademię upamiętniającą uchwalenie pierwszej w Europie, a drugiej na świecie konstytucji przygotowali uczniowie klasy IV.
20.03.24
Dnia 20 marca uczniowie klasy 3 powitali wiosnę wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego.
Przygotowali kolorowe i bardzo ciekawe przedstawienie. Przedszkolaki z ogromnym zainteresowaniem oglądały spektakl ciesząc się, że wiosna na dobre zawitała w kalendarzu i przyrodzie.
25.01.24
W dniu 25 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Święto Babci i Dziadka. To jedna z najpiękniejszych uroczystości w kalendarzu szkolnym podczas, której Babcie i Dziadkowie otrzymują od swoich wnucząt wyjątkowe dowody miłości.
W tym roku uroczystą akademię przygotowały dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy I. Przedszkolaki zaprezentowały przepiękne jasełka, a pierwszoklasiści zaprezentowali umiejętności taneczne.
Pojawiło się również wiele ciepłych i pełnych miłości słów, a także wyjątkowe prezenty.
Pani Dyrektor Marzena Dąbrowska, Pan Sołtys Krzysztof Kornaszewski oraz Ksiądz Proboszcz Stanisław Pachowicz złożyli najserdeczniejsze życzenia przybyłym gościom .
21.12.23
Dnia 21.12 2023 uczniowie naszej szkoły wprowadzili nas w nastrój nadchodzących Świat Bożego Narodzenia, poprzez przedstawienie Jasełek. Dekoracja, przebrania oraz kolędy zagrane przez uczniów, przypomniały nam historię Narodzenia Jezusa. Cześć artystyczną przedstawiły dzieci z oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej, drugiej a także piątej. Część muzyczną urozmaiciły dzieci grające na instrumentach. Po przedstawieniu cała szkoła odśpiewała kolędę ,,Przybieżeli do Betlejem ".Potem wybrzmiała kolęda ,, Z Narodzenia Pana" oraz życzenia świąteczne, po czym uczniowie udali się na poczęstunek Wigilijny. Wszystkich rodzicom, uczniom oraz nauczycielom pragniemy jeszcze raz złożyć życzenia: Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku.
14.12.23
Dnia 14 grudnia już po raz piąty odbył się w naszej szkole Gminny Konkurs Bożonarodzeniowy. Wzięło w nim udział 11 dwuosobowych drużyn z jedenastu gminnych szkół. Uczniowie mieli za zadanie wykonać w ciągu dwóch godzin bombkę oraz kartkę bożonarodzeniową z przygotowanych przez organizatorów materiałów np. cekinów, perełek, kolorowych tasiemek, sznurków, kawy, kasz, filcu, brokatu, pomponików.
Powstały piękne i pomysłowe prace, każda dopracowana w najmniejszych szczegółach. Każda inna, bo twórczość i pomysłowość dzieci nie ma granic. W pięknej pachnącej zimową herbatką scenerii bożonarodzeniowej rozdane zostały nagrody, które wręczyli: Wójt Gminy Chełmiec Bernard Stawiarski, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia, Sportu, Turystki i Opieki Społecznej Andrzej Tyrkiel, Dyrektor Gminnego Zespołu Edukacji w Chełmcu Elżbieta Sowa. I miejsce – SP w Trzetrzewinie II miejsce – SP w Wielogłowach III miejsce – Zespół Szkolno – Przedszkolny w Niskowej Zwycięzcy otrzymali bony do sklepu Empik. Pozostali uczestnicy ze szkół w Marcinkowicach, Librantowej, Biczycach Dolnych, Krasnem Potockiem, Rdziostowie, Chomranicach, Januszowej i Klęczanach obdarowani zostali drobnymi upominkami.
Dziękujemy za przybycie i stworzenie pełnego ciepła przedświątecznego klimatu.
Warto podtrzymywać tę piękną tradycję własnoręcznego wykonywania dekoracji i ozdób świątecznych. Mają one znacznie większą wartość.
20.11.23
Dnia 20 listopada w Szkole Podstawowej w Klęczanach odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Kaligraficznego.
Naszą szkołę w kategorii najmłodszych klas reprezentowała Magdalena Brzeska z klasy II oraz Lena Tokarczyk z klasy III.
Dzień ten dla naszej szkoły zapisał się złotymi zgłoskami ponieważ mistrzem kaligrafii została Lena Tokarczyk.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy oraz życzymy dalszych sukcesów.
15.11.23
Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci Z Bajek. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły w środę 15 listopada przebrali się za swoja ulubioną bajkową postać.
Na korytarzu szkolnym można było spotkać wielu bajkowych i książkowych bohaterów.
Widzieliśmy wiedźmy, wróżki, księżniczki, Czerwonego Kapturka, Minionki, Smoka Wawelskiego i wielu innych bohaterów z literatury i filmów dziecięcych.
Dzieci razem ze swoimi wychowawcami czytali fragmenty ulubionych bajek.
Wszyscy uczniowie zostali nagrodzeni słodkim upominkiem.
10.11.23
Dnia 10 listopada w Szkole Podstawowej w Biczycach Dolnych podczas pokazu Ptaków Egzotycznych przez Nowosądeckie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków pod patronatem Wójta Gminy Chełmiec, odbyło się wręczenie nagród dla najmłodszych ornitologów obserwujących zachowania ptaków w środowisku przyrodniczym.
Z naszej szkoły w konkursie III miejsce zdobyła praca plastyczna Zofii Wrona z klasy 3 oraz wyróżnienie praca Natana Pustułki z klasy 1.
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy prezentacji ciekawych pomysłów.
10.11.23
Dnia 10 listopada w naszej szkole odbyła się niezwykle ważna uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klas pierwszych.
Uczniowie ubrani w stroje galowe, zaproszeni goście, dekoracja sali gimnastycznej i świąteczna atmosfera przyczyniły się do tego, aby pasowanie było uroczystym momentem w życiu naszych pierwszaków. Uczniowie klasy pierwszej przygotowali wraz ze swoją wychowawczynią Sabiną Nowak program artystyczny prezentując swoje umiejętności, jakie dotychczas zdobyli w szkole.
Część artystyczną poprowadziły uczennice ze starszej klasy. Zadaniem uczniów było m.in. zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszy oraz udzielenie odpowiedzi na ważne pytania. Doniosłym momentem był akt pasowania na ucznia.
Drewnianym ołówkiem pasowania dokonała pani dyrektor Marzena Dąbrowska. Tym samym pierwszoklasiści zostali symbolicznie włączeni w poczet uczniów naszej szkoły i stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.
Otrzymali legitymacje szkolne i dyplomy, a także upominki oraz słodką niespodziankę od Rodziców.
Gratulujemy i życzymy naszym pierwszoklasistom dużo sukcesów podczas szkolnej wędrówki w odkrywaniu tajników wiedzy!
10.11.23
W tym roku obchodzimy 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia w naszej szkole.
Montaż słowno – muzyczny przygotowany przez panią Krystynę Woźniak i panią Sabinę Nowak w wykonaniu uczniów klas IV – VII chwytał za serce, szczególnie gdy wybrzmiały takie pieśni jak Ojczyzno ma, Pierwsza Brygada, Rota, Piechota czy Biały Krzyż.
Przypomnienie okoliczności historyczno – politycznych czasów, kiedy odradzała się Polska po 123 latach niewoli to ważna lekcja patriotyzmu, należna młodemu pokoleniu.
10.11.23
W sobotę 11 listopada uczniowie, zgodnie z tradycją naszej szkoły, przedstawili montaż słowno- muzyczny w kościele parafialnym w Chomranicach.
08.11.23
Dnia 8 listopada w naszej szkole odbyła się 2 edycja Gminnego Konkursu Języka Angielskiego English Escape Room. Tym razem 13 trzyosobowych drużyn z 13 szkół zmagało się z zagadkami dotyczącymi znajomości książki Marco Mike Esplena, filmu podróżniczki Evy zuBeck o najdalej położonym mieście w USA w stanie Nevada oraz słownictwa geograficznego dotyczącego różnych form krajobrazu.
Uczniowie musieli wykorzystać zdobytą w poszczególnych quizach wiedzę (tajemnicze instrukcje) do tego, by wydostać się z wielkiego miasta, w którym utknęli. Nie było to łatwe, gdyż quizy nie miały instrukcji, uczniowie sami musieli wpaść na pomysł jak je rozwiązać i jak odszukać hasło. Do pomocy mieli lampki UV, którymi wyszukiwali tajemnicze szyfry. Konkurs był podróżą po różnych stanach USA, aby na końcu utknąć na Manhatannie.
Zwycięska drużyna ze szkoły w Trzetrzewinie znalazła drogę do ucieczki z Nowego Jorku oraz numer PIN, aby móc zapłacić za taksówkę. Trzeba przyznać, że emocje sięgały zenitu, kiedy kilka drużyn zbliżało się do ostatnich zagadek i próbowało otworzyć tajemniczą skrzynię wypełnioną jak się później okazało banknotami (czekoladowymiJ). Miejsca II i III zostały przyznane na podstawie ilości rozwiązanych quizów i tu walka też była mocno zacięta. Kolejno przyznano laury drużynie z Chomranic i Chełmca.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i opiekunom za liczne przybycie i świetną zabawę. Gdzie utkniemy w następnym roku? Pssst, to na razie tajemnica:)
Panu Wójtowi Bernardowi Stawiarskiemu dziękujemy za obecność, sfinansowanie transportu oraz obdarowanie zwycięzców nagrodami, a Radzie Rodziców naszej szkoły za przepyszny poczęstunek dla przybyłych gości.
Organizator: Anna Sromek
12.10.23
W dniu 12.10.2023r. o godzinie 10:00 rozpoczął się Jubileuszowy XXX Bieg Legionisty zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Chełmcu. Na stadionie sportowym LKS Zamczysko na starcie stanęło prawie 600 uczestników, uczniów szkół podstawowych i średnich z terenu Gminy Chełmiec.
Naszą szkołę reprezentowała 15 osobowa drużyna w składzie: Aleksandra Gozdecka, Krzysztof Kłosek, Bartosz Orzeł, Nikola Hasior, Daniel Kłosek, Krzysztof Kudlik, Anna Olesiak, Maja Kożuch, Krzysztof Mróz, Przemysław Uroda, Szymon Dudzic, Oliwier Hasior, Wiktoria Jawor, Julia Pażucha, Olaf Plago,
Najlepszymi zawodnikami naszej szkoły okazali się: - Julia Pażucha - miejsce XX, - Przemysław Uroda - miejsce XXI, - Oliwier Hasior – miejsce XXIII
Wszystkim uczestnikom XXX Biegu Legionisty gratulujemy i życzymy sukcesów w następnym roku.
10.10.23
Wycieczka szkolna do Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja” w Trzcinicy oraz Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie Wycieczka historyczno – artystyczno –przemysłowa. Tak można by w trzech słowach podsumować wyjazd uczniów do Skansenu Archeologicznego „Karpacka Troja” w Trzcinicy oraz Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie. Skansen Archeologiczny „Karpacka Troja” wybudowany został w miejscu dawnej osady kultury Otomani – Fuzesabony sprzed 3,5 tysiąca lat oraz wioski słowiańskiej z IX wieku.
Zwiedziliśmy tu prastare chaty ulepione z gliny, zobaczyliśmy proste sprzęty używane przez ludzi około 1,5 tysiąca lat przed naszą erą, poznaliśmy ich zwyczaje i obrzędy oraz dzieje osady. Projekcja filmu oraz bogata ekspozycja pomogły nam przenieść się daleko w czasie i wyobrazić sobie życie prastarych plemion. Oprócz chat, zwiedziliśmy także zrekonstruowane mury grodziska, a nawet spotkaliśmy gatunki zwierząt hodowanych przed wiekami w Trzcinicy. Była to żywa i niezapomniana lekcja historii.
Z Trzcinicy udaliśmy się do Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie, gdzie czekało nas zwiedzanie całej ekspozycji, miejsc pracy hutników oraz warsztaty malowania na szkle. Mogliśmy podziwiać szklane wystawy, a na nich prawdziwe dzieła sztuki.
Spotkaliśmy hutników przy pracy – to prawdziwi artyści rzemieślnicy. Przewodnik opowiedział nam jak powstaje szkło, jak się je obrabia i maluje. Mogliśmy samodzielnie wybić szklane medale, a potem spróbować swoich sił malarskich.
Wykonane antyramy zabraliśmy ze sobą do domów, aby cieszyły oko i zachowały wspomnienia tej magicznej szklanej przygody. Była to ciekawa, wesoła i wartościowa wycieczka.
Większa część jej kosztów w kwocie 3.500 zł pokryta została ze środków Rady Sołeckiej Wsi Krasne Potockie, za co ogromnie dziękujemyJ
26.09.23
26 września obchodzony jest w całej Europie jako Dzień Języków Obcych, głównie po to, aby zwrócić uwagę jak ważna i cenna jest znajomość języków i kultur różnych narodów.
Od kilku dni na lekcjach angielskiego uczniowie dowiadywali się różnych ciekawostek, poznawali flagi i symbole narodowe różnych krajów.
W tym roku postanowiliśmy uczcić Europejski Dzień Języków Obcych w bardzo wyjątkowy sposób. Każda klasa wybrała jeden kraj europejski i przygotowała stoisko, na którym znalazły się tradycyjne potrawy, przekąski, słodycze, niektóre przywiezione specjalnie z tych krajów, inne przygotowane przez rodziców i dziadków wedle oryginalnych receptur narodowych. Kosztowaliśmy tyle smakołyków, nie sposób je wszystkie wymienić. Były m.in. grecka chałwa, oliwki, winogrona, francuskie makaroniki, Crème brûlée, sery, bagietki, mini pizze włoskie, tiramisu, panna cotta, barszcz, pierogi i placki ukraińskie, ukraińskie cukierki mnóstwo słodyczy z Danii, hot dogi duńskie, gofry belgijskie z belgijską czekolad ą, hiszpańska paella, ciastka i babeczki hiszpańskie, wędliny, niemieckie pierogi z boczkiem i szpinakiem, babeczki, ciasto Bienenstich czy precelki.
Ta europejska kulinarna uczta poprzedzona była krótkimi prezentacjami przygotowanymi przez uczniów, podczas których wykazali się znajomością słów i zwrotów w różnych językach, wykonali piosenki, rymowanki czy tańce. Opowiedzieli też o dziedzictwie kulturowym i zaprezentowali to na specjalnie wykonanych gadżetach do fotobudki, plakatach. Nie zabrakło również pięknych strojów narodowych oraz strojów w barwach danego kraju.
Wszystko dopracowane było w najmniejszych szczegółach, np. berety francuskie, szelki niemieckie czy strój Wikinga szyte na specjalne zamówienie.
Dzień ten na długo pozostanie w naszej pamięci, bo nic tak nie wzbogaca naszej wiedzy jak działanie na zmysły i przeżywanie. To była piękna i smaczna podróż po Europie. Następnym razem wyruszymy dalej w świat…
Serdecznie dziękujemy rodzicom i dziadkom za to, że tak aktywnie i z zapałem włączyli się w przygotowanie wielkiej europejskiej uczty dla ducha i ciała.
04.09.23
Z uśmiechem na ustach, wypoczęci i opaleni wróciliśmy do szkolnych sal lekcyjnych po długiej, wakacyjnej przerwie na wyprawy nad morze, w góry, nad jeziora czy do miejsc godnych odwiedzenia w Polsce i na świecie.
Z bagażem wspomnień i przygód z zapałem rozpoczęliśmy kolejny rok nauki. Tradycyjnie uroczystość rozpoczęliśmy Mszą Świętą w kościele parafialnym w Chomranicach.
Następnie piątoklasiści pod przewodnictwem pani Sabiny Nowak w sposób refleksyjno – humorystyczny przedstawili plan na nowy rok szkolny. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Marzena Dąbrowska przedstawiając wychowawców poszczególnych klas oraz najważniejsze sprawy związane z organizacją roku szkolnego 2023/2024.
Po apelu szkolnym uczniowie spotkali się z wychowawcami w swoich salach.
Wszystkim uczniom życzymy wytrwałości i radości w zdobywaniu wiedzy oraz tworzenia dobrych relacji w naszej szkole.